Materiály

Pokoleními si předáváme lásku a pokoru k přírodě… A z jejích darů pro Vás vybíráme nejkvalitnější suroviny, které byly zpracovány s ohledem na přírodu samotnou.

Le Chomat - Luxusní postele a příslušenství

Bavlna je díky své vlastnosti oblíbená již více než 6000 let. Je příjemná na dotek, výborně odvádí přebytečné teplo a vlhkost, je měkká a zároveň velmi pevná. Bavlněné vlákno je schopno přijmout až 27 % vody, přičemž na dotek zůstává stále suché. Bavlna je hypoalergenní – nedráždí pokožku a nezpůsobuje alergické reakce.

U našich luxusních postelí obaluje speciální česaná bavlna taštičkové pružiny, přírodní kaučuk a koňské žíně, díky nimž při každém dotyku pocítíte příjemnou měkkost.

Len je dalším biologickým materiálem používaným při tvorbě našich postelí. Je přirozeně antibakteriální a 100% přírodní, vhodný pro alergiky. Neelektrizuje a nepřitahuje prach.

Má výborné termoregulační vlastnosti. Je prodyšný, dobře odvádí teplo a vlhkost, v létě chladí a v zimě hřeje. Lněné vlákno je pevné a odolné vůči oděru.

Alpaka je vysoce ceněna pro svou výjimečnou hebkost a lehkost, výborné termoregulační vlastnosti a schopnost udržovat ideální tělesné mikroklima. O alpace se říká, že je teplejší než vlna, měkčí než kašmír a jemnější než mohér.

Jemně načesanou vlnu alpaku používáme ve vrchních vrstvách všech topper matrací nejluxusnějších postelí řady Gold a Platinum. I díky tomu zažijete pocit neopakovatelné měkkosti a jemnosti během spánku na postelích Le Chomat.

Kašmír patří k nejjemnějším přírodním vláknům. Je ceněn pro svou hebkost a schopnost pohlcovat pot, který tělo vytváří během spánku. V průběhu dne kašmírová vlákna tento pohlcený pot uvolňují zpětným odpařováním do ovzduší, což zabraňuje kondenzaci vlhkosti uvnitř matrace.

Ve srovnání s vlnou má vyšší hřejivost a lepší izolační vlastnosti. U postelí Le Chomat používáme kašmír ve vrchních vrstvách topperů a matrací řady Silver.

Le Chomat - Luxusní postele a příslušenství

Koňské žíně se získávají šetrným vyčesáváním koňské hřívy a ohonu. Mají výjimečné absorpční vlastnosti – pohlcují vlhkost až do 25 % své hmotnosti a následně zajišťují zpětné odpařování, čímž zabraňují kondenzaci vlhkosti uvnitř matrace.

Proto jsou dokonalým regulátorem vlhkosti během spánku a jsou vhodné pro osoby s vysokou potivostí. Flexibilní koňské žíně zároveň svým tvarem podmiňují pružinový efekt výrobku, a tím zaručují jeho výslednou pružnost a měkkost. Při výrobě postelí na zakázku Le Chomat jsou koňské žíně jedním z nepostradatelných přírodních materiálů.

Přírodní kaučuk je v Evropě znám od poloviny 18. století. Získává se z rostlinné šťávy kaučukovníku, rostoucího v jihovýchodní Asii a v Latinské Americe.

Le Chomat používá pouze přírodní kaučuk, který je zdravotně nezávadný, antialergický a antibakteriální. Při výrobě amerických postelí je pro své vlastnosti – pružnost, elasticitu a schopnost udržet si je dlouhá léta nezměněné – vhodným doplňkem k pružinám.

Le Chomat - Luxusní postele a příslušenství

Pružiny používané u postelí Le Chomat jsou vyráběny v Německu podle nejmodernějších technologických postupů. Jsou z nejkvalitnější německé oceli a jsou umístěny do systémů taštičkových pružin.

U tohoto systému je každá pružina samostatně obalená v látkové taštičce, což umožňuje její pohyb a pružení nezávisle na ostatních pružinách. Díky tomu je spánek na našich postelích pohodlný, maximálně uvolňující a osvěžující.

Vysokohorský smrk používáme při výrobě konstrukce rámu a čela postele. Kvalitní masivní dřevo z vysokohorského smrku roste v chladném podnebí ve vysokohorských oblastech severní a střední Evropy.

Smrk v těchto náročných podmínkách roste pomalu, a díky tomu je jeho dřevo pevné a odolné. Přísná kontrola při výběru dřeva, jeho zpracování a truhlářských pracích je pro Vás zárukou té nejvyšší kvality.

Le Chomat - Luxusní postele a příslušenství

intro logo