-HISTORIE LE CHOMAT -

Le Chomat zachovává rodinnou tradici řemeslné zručnosti, lásky k tvorbě, úcty k dědictví generacemi předávané rodinné moudrosti.

Le Chomat

ZACHOVÁVAME RODINNOU TRADICI

Historie naší rodiny sahá do Francie 18. století.

Naši předkové pocházejí z oblasti Saint-Étienne, malebného města ve Francouzském středohoří.

Le Chomat je symbolem pro luxusní postele a matrace, vyráběné výhradně ručně, z nejkvalitnějších přírodních materiálů. Už začátkem 19. století byly jedněmi z jejich tradičních rodinných řemesel právě truhlářství a čalounictví. K ručně vyráběným výrobkům, dělaných na zakázku, kromě čalouněného nábytku patřily i postele.

Le Chomat

PŘEKONÁNÍ TĚŽKÉHO OBDOBÍ

Plány však zhatila nejistota období 1. a 2. světové války.

Théophile Chomat, jeden ze synů početné rodiny Francoise Chomata, odešel před první světovou válkou na území Čech s úmyslem pokračovat v rodinné tradici. Jeho plány však zhatila nejistota období 1. a 2. světové války.

I navzdory těmto nepříznivým rokům se pokoleními nadále předávala řemeslnická a čalounická zručnost a preciznost, láska k tvořivosti, pokora k přírodě a úcta k rodině. Přelomovým obdobím se stal až konec 90. let minulého století, kdy nastaly příznivé podmínky pro naplnění našich snů.

Le Chomat
Le Chomat

VZPOMÍNKY NA DĚDEČKA

Propojení současnosti s nostalgií minulosti.

Právě nezapomenutelné vzpomínky na dědečka, který s láskou ve své dílničce opracovával každý kus nábytku a vdechoval život svým výrobkům, nás vedly k myšlence propojit současnost s nostalgií minulosti, a tak obnovit na čas přerušenou nit krásné rodinné tradice Le Chomat.