30. 11. 2021

Vysnili jste si kontinentální postel? Přečtěte si naše rady, jak ji nejlépe vybrat

Zatímco dříve byly kontinentální postele doménou jen těch nejluxusnějších hotelů, dnes se staly i nedílnou součástí českých ložnic. Není divu, lidé si uvědomují, jak důležitý je spánek pro jejich zdraví a neváhají investovat do postele, která je synonymem kvalitního odpočinku. Chcete si i vy kontinentální postel pořídit? Poradíme vám, jak vybrat tu pravou.

Co to je kontinentální postel

Kontinentální postele, známá také pod označením boxspring postele, se vyznačují spojením luxusního designu a komfortního ležení. Na rozdíl od klasických postelí je vyšší, obvyklá výška kontinentálních postelí včetně matrace bývá okolo 60 až 70 cm.

Boxspring postel se od běžné postele odlišuje zejména konstrukcí. Právě správné složení různorodých vrstev a výška postele je zárukou nejvyššího pohodlí. Jaké jsou tedy části kontinentální postele?

Kontinentální postel se skládá z několika částí.

Boxspring

Velmi důležitou částí je takzvaný boxspring, tedy díl složený z masivního rámu, pružinového systému a dalších vysoce kvalitních materiálů. Tato nosná část propůjčuje posteli pevnost, odrazovou pružnost a vzdušnost. Díky ní se také postel může pochlubit dlouhou životností.

Hlavní matrace

Na kvalitě spánku se do velké míry podílí právě matrace. Luxusní matrace, která bývá součástí kontinentálních postelí, je obvykle vyšší než klasické matrace. Díky vysoké matraci se můžete spolehnout na to, že si na postel bez jakýchkoliv komplikací sednete a velmi snadno a rychle se z ní také zvednete.

Topper

Topper by se dal nazvat jako taková třešnička na dortu. Jedná se o vrchní tenkou matraci, která ještě umocňuje pocit komfortu a kromě toho také chrání hlavní matraci před poškozením nebo ušpiněním.

Jak vybrat kontinentální postel

Na co se zaměřit při výběru kontinentální postele? Především na její velikosti, kvalitu zpracování a také její design.

Velikost a výška

Standardní šířka a délka manželských postelí je 180 x 200 cm. Pokud se chcete vyspat opravdu královsky, můžete zvolit i prodlouženou postel, setkat se můžete například s rozměrem 200 x 200 cm, 200 x 210 cm nebo 200 x 220 cm. Co se týče výšky, postel by měla být vysoká alespoň 50 cm.

Kvalita zpracování

Kvalitní kontinentální postel vám může sloužit i desítky let. Je však třeba vybrat takovou, která je opravdu kvalitně zpracovaná a odolná. Zaměřte se proto při výběru na pevnost použitých spojů, které mají vliv na životnost postele. V žádném případě by se postel neměla viklat nebo vrzat.

I design je velmi důležitý

Pravděpodobně si přejete, aby vaše nová postel byla nejen praktická a pohodlná, ale také aby dobře vypadala. Dobrou zprávou je, že jsou kontinentální postele dostupné v řadě různých provedení. Vybírat můžete z mnoha kvalitních čalounických materiálů a zvolit můžete také různá provedení nožiček postele. V neposlední řadě můžete vybírat i z nepřeberného množství postelových čel.

Čelo jako praktický a estetický prvek

Vzhled kontinentální postele do značné míry utváří její čelo, které je zárukou luxusní a stylové ložnice. Čelo má za úkol vyšperkovat vzhled postele a ložnice, ale plní také praktickou funkci. Pohodlné čalouněné čelo je jako stvořené pro ty, kteří si před spaním rádi čtou. Nejenže poslouží jako opěrka zad, v zimě, kdy jsou zdi chladnější, vás navíc ochrání před zimou.

Na co si dát při výběru pozor?

Při výběru kontinentální postele můžete narazit na takové postele, které se sice na první pohled tváří jako luxusní, ale kvalita tomu neodpovídá. Levnějším variantám boxspringových postelí totiž mnohdy chybí to nejzásadnější, tedy spodní boxspringová matrace, která bývá nahrazena pouze prázdným prostorem nacházejícím se pod nosnou matrací.

Nadčasový design kontinentálních postelí Le Chomat zapadne do každé stylové ložnice.

Kontinentální postele Classic od Le Chomat

O tom, že i postel může být uměleckým dílem, vás přesvědčí kontinentální postele z naší kolekce Classic. Tyto postele jsou navrženy tak, aby do vaší ložnice vnesly nádech luxusu a elegance.

Součástí kolekce jsou kontinentální postele L’Homme, La Femme, Noir Elegance, Arche, Signature, Innocence, Miracle a Création, jejichž dominantou je celočalouněné čelo. Exkluzivní čela postelí jsou vyladěna do posledního detailu. Vybírat můžete mezi klasickými, moderními, minimalistickými i bohatě zdobenými čely. Tato kolekce je jednoduše navržena tak, aby si přišel na své i ten nejnáročnější zákazník a našel dokonalou postel přesně podle svých představ.