25. 5. 2022

Luxusní manželské postele: co by jim rozhodně nemělo chybět?

Postel je nejdůležitějším vybavením ložnice. Musí být dostatečně pohodlná, aby vám poskytla výborný spánek, ale také by měla lahodit vašemu oku. Proto je důležité při výběru dbát nejen na kvalitní materiály, ale také na precizní řemeslné zpracování.

Postele boxspring se postarají o dokonalé pohodlí

Boxspringové postele byly dlouho doménou pouze nejluxusnějších hotelů. Dokázaly hostům poskytnout natolik kvalitní spánek, o kterém se jim doma ani nezdálo. Vzhledem ke vzrůstající oblibě tohoto typu postele se brzy začaly vyrábět i pro domácí použití. Proto si i vy můžete ve své ložnici dopřát kvalitní spánek a luxusní pohodlí, které jste možná zažili jen v hotelu.

Co jsou boxspringové postele?

Boxspringové neboli americké postele se od těch klasických liší zejména svojí konstrukcí. Skládají se z několika vrstev a charakteristická je pro ně vysoko položená ložná plocha. Díky tomuto spojení je dosaženo nejvyššího pohodlí. Jak vypadá konstrukce americké postele?

 • Boxspring – je základním prvkem. Jedná se o spodní část postele, kterou tvoří masivní rám a pružinový systém. Díky ní je postel pevná, chlubí se skvělou odrazovou pružností, ale také vzdušností.
 • Hlavní matrace – leží na pružinovém systému. Oproti klasickým matracím je vyšší, a tak se díky ní do postele snadno uléhá, ale také se z ní jednoduše vstává. Zbytečně nenamáháte kolenní klouby.
 • Topper – je horní částí celé postele. Jedná se o tenkou matraci, která ještě více zpříjemňuje odpočinek a spánek. Navíc chrání hlavní matraci před poškozením nebo znečištěním.

Díky kombinaci tří pružících vrstev ležících na sobě se můžete spolehnout na bezkonkurenční komfort.

Obrázek: O dokonalé pohodlí se postará speciální konstrukce.

Ruční výrobu nenahradí žádný stroj

V Le Chomat věříme léty prověřeným postupům, které se používají při ruční výrobě postelí. Historie rodinné firmy sahá až do Francie do 18. století. Společnost se zabývala truhlářskými a čalounickými pracemi. Vyráběla čalouněný nábytek na zakázku, mezi který patřily i postele.

Řemeslná zručnost, preciznost, čalounický um, láska k tvořivosti a pokora k přírodě a rodině se ve firmě dědila a dědí z generace na generaci. Proto jsou postele značky Le Chomat zárukou kvality a luxusu.

Jaká postel je unikátní? Ta, která je vyrobená na míru

Na výrobě jedné postele Le Chomat obvykle pracuje i více než 20 řemeslníků. Hotové postele na míru jsou tedy výsledkem týmové práce, na které se podílí návrháři, designéři, čalouníci, truhláři a lidé kontrolující kvalitu. Při výrobě se přitom stále dbá na preciznost ruční práce, ale také na zachování osvědčených a tradičních postupů.

V Le Chomat vyrábíme postele na míru ručně a podle požadavků budoucích majitelů tak, aby odpovídaly jejich individuálním potřebám. Respektujeme jejich rozdíl v hmotnosti, ale také nároky na pocit pohodlí. Proto nabízíme postele s matracemi, které mají stejnou výšku, ale odlišnou tuhost.

Na výrobě postele spolupracujeme se zákazníky. Do postele promítáme nejen jejich požadavky na pohodlí, ale také na design. Proto dokážeme stvořit jedinečný kus nábytku, který nenajdete v žádné jiné ložnici na světě.

Luxusní manželské postele mají dokonalý design

Neodmyslitelným prvkem boxspringové postele je čelo, které jí propůjčuje luxusní vzhled. Obvykle je čalouněné měkkou látkou či příjemnou kůží, a tak se dá v posteli i pohodlně sedět. Čelo vás také chrání před chladem pronikajícím ze zdi.

U postelí na míru si můžete vybrat, jaké zpracování čela nejlépe odpovídá vašim požadavkům. Kromě toho je ve vaší režii, jakým materiálem a v jaké barvě si necháte čelo i rám postele očalounit. Čelo postele mohou tvořit minimalistické čalouněné panely, ale také čela s ladným zakřivením. Pro zdobení se nejčastěji používá prošívání či hluboce vsazené knoflíky.

Obrázek: Čelo postele je nejen luxusním designovým prvkem, ale také se podílí na pohodlí.

Přírodní materiály od čela až po matraci

Žádný uměle vytvořený materiál není tak kvalitní jako ten přírodní. Proto pro výrobu postelí používáme kvalitní přírodní materiály z celého světa, které vybírá tým zkušených znalců. Jedná se přitom o materiály pocházející z obnovitelných zdrojů. Při výrobě používáme techniky a výrobní postupy, které jsou šetrné k přírodě. Naše materiály jsou:

 • certifikované,
 • zdravotně nezávadné,
 • vhodné i pro novorozence.

Materiály, které prospívají vašemu spánku

Víme, že kvalitu spánku ovlivňují výrobní materiály, a tak při výrobě luxusních manželských postelí nejčastěji používáme:

 • bavlnu – je příjemná na dotek, skvěle odvádí přebytečné teplo a vlhkost, je prodyšná, měkká, ale zároveň pevná. Navíc se jedná o hypoalergenní materiál, který nedráždí pokožku.
 • Len – jde o přirozeně antibakteriální materiál, který je 100% přírodní. Neelektrizuje a nepřitahuje prach, takže je vhodný i pro alergiky. Díky skvělým termoregulačním vlastnostem v zimě hřeje a v létě chladí. Lněné vlákno je odolné proti oděru.
 • Vlna alpaka – je oblíbená pro svoji hebkost, lehkost a skvělé termoregulační vlastnosti. Říká se, že je teplejší než klasická vlna, měkčí než kašmír a jemnější než mohér.
 • Kašmír – řadí se k nejjemnějším přírodním vláknům. Jde o hebký materiál, který pohlcuje pot během spánku a v průběhu dne jej odpařuje do ovzduší, takže nedrží vlhkost.
 • Koňské žíně – mají skvělé absorpční vlastnosti a nezadržují vlhkost. Jsou perfektním materiálem pro osoby, které se během spánku nadměrně potí. Koňské žíně navíc svým tvarem podporují pružnost matrace.
 • Přírodní kaučuk – jde o šťávu z kaučukovníku pěstovaného v jihovýchodní Asii a Latinské Americe. Díky svým vlastnostem si po dlouhá léta udržuje pružnost a elasticitu.
 • Vysokohorský smrk – vyrábí se z něj rámy a čela postelí Le Chomat. Jde o strom rostoucí v chladném podnebí vysokohorských oblastí severní a střední Evropy. Díky pomalému růstu je dřevo pevné a odolné.

Nechte se rozmazlovat v luxusní manželské posteli vyrobené na míru. Při výběru postele byste neměli dělat kompromisy, a proto dejte přednost tradiční ruční výrobě a kvalitním přírodním materiálům.