12. 11. 2022

Poradíme, jak proměnit ložnici v umělecké dílo

Ložnice je nejintimnějším pokojem vašeho domova. Patří pouze vám a vašemu partnerovi. Měl by ve vás evokovat pohodu, klid a bezpečí. Proto je důležité nejen rozložení nábytku a barev, ale také umělecké pojetí. Naplňte svoji ložnici emocemi, které sálají z uměleckých děl.

Umělecká díla v ložnici

Obrázek: Umělecká díla v ložnici by měla působit pozitivně.

K čemu v životě potřebujeme umění?

Umění má mnoho podob. Může jít o zpěv, divadlo, ale také sochy nebo obrazy. Umění v jakékoliv formě je pro člověka důležité. Podle designéra Davida Trubridgeho umění neustále vzbuzuje otázky a posouvá hranice lidského vnímání a zkušeností mnohdy až do extrémů, což udržuje naživu jiskru života. Bez umění by člověk ustrnul a znehybněl.

Kouzlo umění je v tom, že dokáže v člověku vyvolat emoci. Možná se vám také stalo, že jste stáli před obrazem a nemohli z něj odtrhnout oči. Něčím vás přitahoval a tím vás zaujal. Takové umění byste třeba chtěli mít doma, abyste se na něj mohli dívat každý den.

Na co se při výběru umění soustředit?

Nenechte se svazovat představou, že musíte umění rozumět. Hlavní je se ho nebát, ale také o něm přemýšlet a vzdělávat se. Dívejte se kolem sebe a trénujte oko a cit.

Pokud s uměním teprve začínáte, nemusíte hned začínat u maleb na plátně. Vyzkoušejte třeba uměleckou fotografii. Zaujmout vás může také sochařských objekt. Oblíbené jsou i grafické práce, které vznikají v limitovaných edicích o několika kusech. Ty by měly být očíslované a signované.

Kresba je obvykle intimním dílem, které odhaluje, jak umělec přemýšlí, ale také jak experimentuje s kompozicí, křivkou i barvami.

Jak s uměním začít? Nejjednodušší je návštěva galerií umění a výstav. Mnoho z nich najdete i ve virtuálním prostředí, a tak si můžete nechat dostatek času na to, abyste pocítili emoce, které z děl vyzařují.

Umělecká díla mají vliv na vaši kreativitu i odpočinek

Volba uměleckého díla je subjektivní záležitost. Nad jeho výběrem je však potřeba se trošku zamyslet. Zejména s obrazy se dá doslova kouzlit. Obrazy dokážou:

  • zdůraznit styl interiéru,
  • podtrhnout atmosféru,
  • poodhalit osobnost majitele.

Umělecká díla v pracovně

Umění se do kanceláře hodí hned z několika důvodů:

  1. dokáže podpořit koncentraci,
  2. funguje jako inspirace,
  3. nutí k zamyšlení,
  4. může vybudit k aktivitě, nebo vás zklidnit,
  5. podpoří reprezentativní vzhled místnosti.

Vsadit můžete na uměleckou keramiku, sošky, ale také na obrazy. Umění do pracovny vybírejte s ohledem na to, co od něj očekáváte a jakou práci vykonáváte. Pro koncentraci jsou vhodné konkrétní motivy v uklidňujících barvách. Pokud vás ale má kousek inspirovat, vsaďte na abstrakci a sytější barvy.

Umělecký interiér ložnice

V moderním interiéru ložnice hraje prim luxusní postel, která může být sama o sobě uměleckým kouskem. Stačí, když je vyráběna ručně umělci, kteří ctí tradiční řemeslo. Takové postele v Le Chomat vyrábí mistři, jež následují odkaz svých předků z 19. století.

Obrázek: Ručně vyrobená postel s propracovaným vysokým čelem je rovněž uměleckým dílem. Na fotce je postel Signature z kolekce Classic od Le Chomat.

Kromě skvostně zpracované postele můžete v ložnici mít i dokonalé obrazy, které ve vás vyvolávají především pozitivní emoce. A pokud se necítíte na obraz, vsaďte například na uměleckou fotografii.

Obraz vybírejte podle velikosti místnosti. Velké plátno se stane dominantou ložnice. Aby vyniklo, musí mít prostor z obou stran. Prostor by však měl být i před ním. Podle odborníků by měla být spodní třetina o něco výše, než je výška očí. Menší obrázky je vhodné poskládat do koláže. Než ji začnete instalovat na zeď, vyskládejte si ji na podlahu, ať si můžete udělat představu o tom, jak bude aranž vypadat na stěně.

Uměleckého dílo by se mělo stát středobodem ložnice, a tak jej osvětlete pomocí bodovek, LED pásků nebo solitérní stojací lampy. Sáhněte po osvětlení se stmívačem, které vám umožní vytvořit intimní atmosféru.

Pokud chcete, aby obraz s ložnicí splynul, inspirujte se barevnou paletou, ve které je ložnice zařízena. Jestliže toužíte po solitérním prvku, vsaďte na barvy, které se v interiéru neobjevují. Pamatujte, že výrazné barvy jsou příliš agresivní a mohou narušovat klidný spánek.

Motiv obrazu je nejdůležitější. Vzhledem k tomu, že se v ložnici má odpočívat, měl by motiv obrazu do vašeho mozku posílat pozitivní signály. Motiv může odrážet vaši osobnost a záliby. Rozhodnout se můžete pro konkrétní motiv, ale také pro abstrakci, která však nebude působit zneklidňujícím dojmem. Umělecké dílo by mělo promlouvat k vaší duši.

Když se postel stane uměleckým dílem

V Le Chomat postele vyrábí zruční řemeslníci pod vedením nejzkušenějších mistrů. Tak vznikají skutečná umělecká díla s vytříbeným designem. Ve svojí ložnici tak můžete mít postel, kterou nenajdete nikde jinde. Každý kus vyráběný ručně je totiž originál.

Pro výrobu používáme nejkvalitnější přírodní materiály z obnovitelných zdrojů. Zároveň dbáme na výrobní postupy a techniky, které jsou šetrné k životnímu prostředí. Respektujeme pokoru a lásku k přírodě.

Postele vyrábíme na míru zákazníkům, kteří si mohou vybrat nejen barevné provedení, ale také texturu čalounění, materiál a provedení nožiček, zpracování čela a samozřejmě tuhost matrace. Řemeslná tradice čalounictví a truhlářství se v naší rodinné firmě dědí z generace na generaci již od 19. století. Při zpracování vycházíme z ověřených postupů našich předků, které obohacujeme o moderní postupy současnosti.

Umění Joa Muczky jr. v showroomu Le Chomat

K vytříbenému spojení uměleckých děl došlo v našem showroomu Le Chomat, ve kterém má stálou výstavu uznávaný evropský umělec s českými kořeny Joe Muczka jr. Jedinečné luxusní postele z naší dílny doprovází umělecká díla výtvarníka, kterého zná celý svět.

Joe Muczska jr. se narodil 20. 2. 1971 v Opavě do rodiny s dlouhou uměleckou historií. K umění ho přivedl dědeček. Učení nebylo jen o tvorbě, ale také o pochopení, jak do umění promítnout psychologii, etiku a filozofii. Jeho umělecká kariéra začala v roce 1996 v Heilbronu a ve Stuttgartu. Úspěch začal nejprve sklízet v německy mluvících zemích. Následně se jeho dílo dostalo do Čech, na Slovensko a postupem času do celého světa.

Obrázek: Obraz Joa Muczky jr. Zdroj: forbes.cz

Ve své tvorbě se věnuje především malbě. Kromě ní v jeho portfoliu najdete také sochy, originální módní kolekce a interiérové malby. Podílí se také na firemních a společenských akcích, na kterých exceluje s populárním bodypaintingem.

Zásadním prvkem jeho tvorby je technika vrstvení. Jeho obdivovatelé si nejvíce cení hry s barvami, ale také provedení, kdy je potřeba obraz zkoumat, abyste odhalili vše, co je na obraze skryto. Jeho obrazy nejsou ploché a umí upoutat pozornost. Z hlediska uměleckých směrů se Joe Muczska jr. inspiruje pop-artem, impresionismem, expresionismem, kubismem a klasicismem.