6. 10. 2021

Pohodlný spánek ve dvojici

Je zjevné, že lidé se liší tělesnou stavbou: výškou, hmotností… Fyzické rozdíly se samozřejmě vyskytují i mezi partnery: žena bývá útlejší postavy, zatím co její partner patří do jiné hmotnostní kategorie. Jak si tedy vybrat matraci, která by vyhovovala oběma? Nejlepším řešením je tzv. partnerská matrace.

Čím se vyznačují partnerské matrace?

Matrace z této kategorie je rozdělená na dvě tvrdosti, přičemž jedna polovina je určená pro těžší osobu, a proto je tvrdá a méně pružná, zatím co druhá polovina je určená pro lehčí osobu, a proto je měkčí a pružnější. Není třeba tedy kupovat dvě nižší matrace. Nemusíme se ani obávat toho, že po čase se ve středu postele vytvoří nepříjemný „prostor“, do kterého se budeme propadat. Není tedy potřeba přistupovat k žádným kompromisům co se pohodlí a zdravého spánku týká, což bezpochyby pozitivně ovlivní i partnerský vztah.

Jak to funguje?

Platí tu jednoduché pravidlo: partnerská matrace se obvykle skládá ze dvou pěn s rozdílnou tvrdostí a někdy i hustotou.

Tvrdší model poskytuje stabilnější oporu, přičemž si zachovává vynikající pružnost a zároveň ergonomicky kopíruje tělo spícího.

Měkčí strana brání přílišnému tlaku, který by mohl tvrdý materiál vytvářet, přičemž poskytuje tělu ideální stabilní oporu a téměř okamžitě se přizpůsobí jeho přirozeným křivkám. Díky tomu nabízí oběma partnerům možnost hlubokého a zdravého spánku, při kterém neregeneruje jen tělo, ale i mysl. Jak víme z vlastní zkušenosti, odpočinutý člověk má optimističtější postoj k životu, není konfliktní a lépe odolává stresu.

Partnerské matrace jsou řešením, které se vyplatí. Umožňují zvýšit kvalitu spánku i života. Výborně to vystihl Marcel Archad: „Lidé věří, že pokud chceme dosáhnout úspěchu, musíme vstávat brzy ráno. Není to pravda – musíme vstávat s dobrou náladou.“ Partnerské matrace přispějí k tomu, že oba vstanete s dobrou náladou.

 

Inspirujte se i naším dalším článkem: