5. 11. 2021

Topper: Nejen ochrana matrace u luxusních kontinentálních postelí

Luxusní matrace si zaslouží ochranu. Ta je důležitá z hlediska hygieny i správné funkce matrace. Každý výrobek je pochopitelně opatřen nějakým druhem potahu, ale ne každý ji dokáže ochránit účinně. V tomto ohledu se rozhodně nemůžete spoléhat pouze na prostěradlo, jelikož to vám příliš nepomůže.

Po ochraně matrace by měli sáhnout všichni ti, kteří se v noci nadměrně potí. Chrániče totiž dokážou zabránit průniku potu a vlhkosti do matrace. Pot, který do matrace proniká, se sice odpaří, ale zároveň po sobě zanechá soli a biologické látky, které se v něm rozpouští. Soli časem mohou ucpat pórovitou strukturu matrace, což vede ke zvýšení její vlhkosti a vzniku ideálního prostředí pro roztoče a bakterie.

Ochrana matrace se doporučuje vždy, ještě o něco důležitější je ale v těchto případech.

  • když trpíte inkontinencí (je potřeba zvolit nepropustnou podložku na matraci),
  • spí s vámi malé dítě (i zde sáhněte po chrániči matrace proti pročůrání),
  • jste alergici,
  • pro ležící pacienty,
  • pro ty, kteří se nadměrně potí,
  • lidem, kteří spí v peřinách se svými mazlíčky,
  • všem, kteří chtějí prodloužit životnost svojí matrace.

Ochrana matrace pomocí topperu

Topper je v podstatě něco jako svrchní matrace, která tvoří komfortní vrstvu mezi tělem a matrací. Dokáže absorbovat pot i jiné tekutiny, které se díky němu nedostanou přímo k matraci. Tato část obyčejně tvoří horní vrstvu třídílné konstrukce postele kontinentálního typu, tedy i luxusních postelí z naší nabídky.

Matracový top je součástí také kontinentální postele Signature z kolekce Classic od Le Chomat.

Topper jen z přírodních materiálů

Luxusní kontinentální postele naší značky Le Chomat se vyznačují tím, že jsou celé vyrobeny pouze z přírodních materiálů vysoké kvality. Ty si pečlivě vybíráme s naším týmem zkušených znalců. Topper je součástí všech postelí z naší kolekce Classic. Postele vyrábíme na míru našim klientům a je možné si vybrat přesně takovou kombinaci materiálů, která vám vyhovuje. Vysoce kvalitní topper (neboli matracový top) nejen matraci ochrání, ale díky své měkkosti a prodyšnosti udělá z každého ulehnutí do luxusní postele Le Chomat luxusní zážitek.