4. 11. 2018

Chcete tu nejpohodlnější postel? Pak si dopřejte pohodlí kontinentální postele …

Ranní vstávání z vyšší postele po noci, kdy si člověk užíval dokonalé pohodlí, které umí nabídnout jen kontinentální typ postele. V zahraničí jsou taková rána běžná. U nás se tento typ postele, který se nachází v nejluxusnějších hotelech světa, stal pomalu, ale jistě, novým trendem v oblasti bydlení.

Luxusní boxspringová postel L’Homme od značky Le Chomat vyniká dokonalými tvary a detailně propracovaným polstrováním. Je tak předurčena k tomu, aby se stala dokonalým solitérem každé ložnice.

Tajemství pohodlí kontinentální postele

Ty pravé kontinentální postele, kterým se také říká “boxspring”, mají pružinovou spodní matraci. Této matraci se říká boxspring (box-spring) a svým způsobem nahrazuje rošt klasické postele. Tato matrace je schopná optimálně rozložit váhu těla na lůžku, a proto poskytuje mnohem větší pohodlí. Kontinentální postel také bývá mnohem vyšší než “běžné postele”. Ložná plocha boxspringové/ kontinentální postele bývá ve výšce v rozmezí od 55 cm do 70 cm.  Postel v této výšce pak dopřává tělu mnohem přirozenější vstávání a uléhání ke spánku.

Topper určuje správné názvosloví

Dalším prvkem, který se objevuje u kontinentálních postelí, je “topper”. Jedná se o lehkou vrchní matraci, která ještě zvyšuje pohodlí postele. Ponořit se do této měkké vrchní matrace tak bude zážitkem každý den. Je to taková “třešnička na dortu”. Topper také určuje správné pojmenování typu kontinentální postele. U americké boxspringové postele topper chybí, protože je nahrazen speciální komfortní vrstvou, která je ukryta přímo v nosné matraci. Skandinávská boxspringová postel se naopak vyznačuje tím, že je topper samostatný.

U postelí Le Chomat je topper součástí každé postele z kolekce Classic.

 

Jak vybrat kontinentální postel

Budeme struční. Stačí dodržet tyto tři tipy, jak správně vybrat kontinentální postel tak, aby splnila vaše očekávání a rozmazlovala vás každý den.

1) POUZE PŘÍRODNÍ MATERIÁLY ZAJISTÍ DOKONALÝ KOMFORT

Volte přírodní materiály, protože zajistí prodyšnost jednotlivých vrstev a jedinečný komfort, který by měl být pro kontinentální postel typický. Příkladem může být třeba topper z koňských žíní nebo kvalitní vlny, který také podporuje přirozenou termoregulaci během spánku.

2) ZVOLTE SI PŘESNĚ TEN VÁŠ VYSNĚNÝ KLENOT DO LOŽNICE

Kvalitní výrobce luxusních boxspringových postelí by vám měl zajistit možnost sestavit si postel tak, aby vzhledově plně odpovídala vašemu interiéru i vkusu. Je také důležité, aby vám byly při výrobě postele koncipovány jednotlivé vrstvy na míru. Jedině taková postel pro vás bude dokonale pohodlná.

3) DEJTE SI POZOR NA NEKALÉ OBCHODNÍ PRAKTIKY

Mnoho obchodníků nabízí levné varianty boxspringových postelí. Bohužel, často ale chybí to nejzákladnější, tedy spodní boxspringová matrace. Ta je nahrazena pouze prázdným prostorem, který se nachází pod nosnou matrací. Pokud skutečně toužíte po pohodlí boxspringové postele, taková postel vám jej nikdy nemůže nabídnout, protože právě spodní pružinová boxspringová matrace dělá povrch postele naprosto jednotným a komfortním.

Le Chomat vyrábí luxusní boxspringové postele na míru s úctou k ruční práci i k rodinné tradici.